Canlı destekten bizimle iletişime geçebilirsin
Uzman desteği ile güvenli alışveriş
Eczane güvencesiyle orijinal ürünler
950TL ve üzeri alışverişlerinde ücretsiz kargo
Menü
Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sma

Toplam 49 ürün bulunmaktadır.
Sırala
Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre Varsayılan Sıralama

Sma Bebek Maması

SMA bebek maması formülü ilk üretildiği andan itibaren sürekli olarak geliştirilir ve 1961 yılında bebek mamasında bir devrim gerçekleşir. İçerisinde kaliteli proteinlerin bulunduğu mama formülü geliştirilmiştir. WHEY proteinleri anne sütünde doğal olarak bulunan bir protein grubudur. WHEY proteini çeşitlerinden baskın bir tür olan alfa laktalbumin yenidoğanın tüm fizyolojik gereksinimlerini karşılar.

Zamanla SMA, mama formüllerine bebeklerin gereksinim duyduğu vitamin ve mineral eklemeleri yapıyor. Büyümeyi desteklemek adına A vitamini, bebeklerin karbonhidratları ve yağları metabolize etmesine yardımcı olmak için niasin (B3), bebeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için C vitamini ve büyümelerine ve kemiklerinin gelişimine yardımcı olmak için D vitamini, önemli bir antioksidan olmasıyla hücre yapısını ve hücre zarlarını korumaya yardımcı olmak için E vitamini ve sağlıklı kırmızı kan hücreleri yapmak için B12 ilaveleri yapmıştır.

Optipro Nedir? 

Anne sütü yüksek oranda ve iyi biyoyararlanıma sahip proteinler içerir. SMA, anne sütünden ilham alarak anne sütü üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda bebeklerin ihtiyaç duydukları protein desteğini karşılamak amacıyla Optipro teknolojisini geliştiriyor. Optipro, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu kalitede ve miktarda protein desteği sağlamak amacıyla tasarlanılan yaşa uygun eşsiz protein teknolojisidir. 

SMA mama eczane fiyatı

SMA mama çeşitlerini internetten satın almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü fiyatlar eczanelerin kira vb çeşitli giderleri olması sebebiyle eczanelerde daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ancak online satışlarda böyle bir dezavantaj olmadığından fiyatlara indirim ve çeşitli kampanyalar yapılabilmektedir.

SMA mama yorumları

SMA mama ürünlerini sitemizden inceleyerek siz değerli kullanıcılarımızın yorumlarına ulaşabilirsiniz.  Sma mamayı sipariş size ulaştıktan sonra yorumlarınızı beklemekteyiz.

Sma Optipro 1 Bebek Sütü 800 yorumları için tıklayınız.

SMA Optipro 1 Bebek Sütü 1000 yorumları için tıklayınız

SMA Mama kilo aldırır mı? 

Ebeveynler, acaba SMA mama bebeğime fazla kilo aldırır mı endişesini yaşamaktadır. Ancak her bebeğin fizyolojisi birbirinden farklıdır ve farklı etkileri olabilmektedir. Bu nedenle eğer siz de bebeğinizin SMA mama ile beslenmesiyle fazla kilo alıp almayacağı konusunda endişeliyseniz bir doktora başvurmalısınız.

SMA mama kusturur mu?

SMA mamayı doğru talimatlara uyarak ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Ancak SMA mamanın bebeğinizin kusmasına sebep olacağına dair bir endişeniz varsa lütfen doktorunuza başvurunuz. 

Sma Bebek Maması Çeşitleri

SMA bebek mamaları anne sütüne alternatif değildir. Bebeğinizi ilk altı ay mümkün olduğunca anne sütüyle beslemelisiniz. Anne sütünün yeterli olmadığı durumlarda hazır bebek maması kullanımı bir sağlık uzmanı tarafından önerilmelidir. 

- SMA MAMA OPTİPRO SERİSİ 

- SMA MAMA COMFORT SERİSİ 

- SMA LAKTOZSUZ BEBEK SÜTÜ 

- SMA GOLD PREM 1 MAMA

Sma Mama Optipro Serisini Keşfet

Sma Bebek Maması Açıldıktan Sonra Ne kadar kullanılır? Yazımızın devamında sma mamayla ilgili tüm kullanım çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

SMA 1 Mama Optipro (SMA 1 Bebek Sütü)

SMA 1 mama Optipro 0-6 ay yetersiz anne sütü alan bebeklerin kullanımı içindir. Bağımsız sağlık hizmeti çalışanının önerisiyle kullanılmalıdır.

SMA 1 mama Optipro 400 gr, 800 gr ve 1000 gramlık kutularda satışa sunulmuştur. 

SMA 1 mama Optipro fiyatlarını sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz: 

SMA MAMA Optipro 0-6 AY NASIL KULLANILIR? 

SMA mama 0-6 ay kullanımı aşağıda belirttiğimiz ölçülerdeki gibidir. SMA 1 mama ölçüleri standart değerlerdir. Eğer bebeğinizin bu ölçülerden daha az veya daha fazla mamaya ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız bir sağlık uzmanına danışmalısınız.

SMA 1 mama Optipro ölçüleri:

- 1-2 haftalık bebeklerde: 90 ml kaynamış ılık suya 3 ölçek toz eklenir. Günde 6 defa uygulanabilir.

- 3-4 haftalık bebeklerde: 120 ml kaynamış ılık suya 4 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabiliir.

- 2 aylık bebeklerde: 150 ml kaynamış ılık suya 5 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

- 3-4 aylık bebeklerde: 180 ml kaynamış ılık suya 6 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir.

- 5-6 aylık bebeklerde 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

SMA Mama 2 Optipro (SMA Mama 2 Bebek Devam Sütü)

SMA mama 2 Optipro 6- 12 aylık bebeklerin kullanımı içindir. SMA 2 mama içeriği probiyotik desteğiyle zenginleştirilmiştir. Bebeğinizin ihtiyaçlarına yönelik tamamlayıcı bir gıda kullanmak konusunda bir sağlık uzmanının tavsiyesini almalısınız.

SMA mama 2 Optipro 400 gr, 800 gr ve 1000 gramlık kutularda satışa sunulmuştur. 

SMA mama 2 Optipro fiyalarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak öğrenebilirsiniz: 

SMA Mama 2 Nasıl Kullanılır? 

SMA Mama 2 aşağıda verilen ölçülerde kullanılır. 

SMA mama 2 Optipro ölçüleri:

- 6 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA 2 mama Optipro toz ekleyin. 24 saatte 5 kez kullanılabilir.

- 7-9 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA 2 mama Optipro toz ekleyin. 24 saatte 3-4 kez kullanılabilir.

- 10-12 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA 2 mama Optipro toz ekleyin. 24 saatte 2-3 kez kullanılabilir.

SMA 3 Mama Optipro (SMA Mama 3 Bebek Devam Sütü)

SMA 3 mama Optipro 1-3 yaş bebeklerin kullanımı içindir. Bebeğinizin tamamlayıcı bir ek gıda almasını bir sağlık uzmanına danışmalısınız.

SMA 3 mama Optipro 400 gr ve 800 gramlık kutularda satışa sunulmuştur. 

SMA 3 mama Optipro ölçüleri:

12 aylık ve üzeri bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA 3 mama Optipro toz ilave ediniz. Günde 2-3 kez kullanılabilir.

SMA MAMA COMFORT SERİSİ

- SMA Comfort serisi geliştirilmiş patentli içeriğe sahiptir. 

- İçerdiği galakto oligosakkaritler ve frukto oligosakkaritler sayesinde bebeğinizin sağlıklı sindirim faaliyetleri için gereken prebiyotik desteği sağlar. 

- SMA Comfort serisi Lactobacillus reuteri kültürü içerir. Lactobacillus reuteri insan mikrobiyotasında doğal olarak bulunan faydalı bir bakteridir. Lactobacillus reuteri, özellikle çocuklar olmak üzere, diyare (ishal), konstipasyon (kabızlık), gaz, kolik gibi nedenlerle bozulmuş bağırsak florasının normale dönüştürülmesi, sindirim sisteminin düzenlenmesi ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi amacıyla besin maddelerinde kullanılabilmektedir. Patentli bir probiyotiktir. Sağlık Bakanlığı tarafından ticari preparatlarda kullanımı için izinlidir. 

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 

SMA Comfort 1 Bebek Sütü doğumdan itibaren anne sütüyle beslenemeyen 0-6 aylık bebeklerin beslenmesi içindir. SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.

SMA Comfort 1 Bebek Sütü ölçüleri:

- 1-2 haftalık bebeklerde: 90 ml kaynamış ılık suya 3 ölçek SMA  Comfort 1 Bebek Sütü toz eklenir. Günde 6 defa uygulanabilir.

- 3-4 haftalık bebeklerde: 120 ml kaynamış ılık suya 4 ölçek SMA Comfort 1 Bebek Sütü Toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir.

- 2 aylık bebeklerde: 150 ml kaynamış ılık suya 5 ölçek SMA  Comfort 1 Bebek Sütü toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

- 3-4 aylık bebeklerde: 180 ml kaynamış ılık suya 6 ölçek SMA  Comfort 1 Bebek Sütü toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir.

- 5-6 aylık bebeklerde 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA  Comfort 1 Bebek Sütü toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü

SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü 6-12 aylık bebeklerde tamamlayıcı beslenmeye geçişle birlikte çeşitlenen beslenmelerinin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Tamamlayıcı beslenmeye geçişe bir sağlık uzmanının görüşüyle karar verilmelidir. 

SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü 400 gr ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.

SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü Ölçüleri: 

- 6 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü toz ekleyin. 24 saatte 5 kez kullanılabilir.

- 7-9 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü Toz ekleyin. 24 saatte 3-4 kez kullanılabilir.

- 10-12 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA Comfort 2 Bebek Devam Sütü toz ekleyin. 24 saatte 2-3 kez kullanılabilir.

SMA Comfort 3 Bebek Devam Sütü

SMA Comfort 3 Bebek Devam Sütü 1-3 yaş bebeklerin uygun tamamlayıcı beslenmesinin çeşitlendirilmiş bir parçasıdır. Tamamlayıcı beslenmeye geçiş konusunda bir sağlık uzmanına danışmalısınız.

SMA Comfort 3 Bebek Devam Sütü ölçüleri: 

12 aylık ve üzeri bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek SMA Comfort 3 Bebek Devam Sütü toz ilave ediniz. Günde 2-3 kez kullanılabilir.

SMA LAKTOZSUZ BEBEK SÜTÜ 

SMA Laktozsuz Bebek Sütü laktoz intoleransı olan bebeklerin kullanımı içindir. Galaktozemisi olan bebekler için uygun değildir. SMA Laktozsuz Bebek Sütü kullanımı için bir sağlık uzmanının görüşünü almalısınız.SMA Laktozsuz Bebek Sütü 400 gr lık ambalajlarda satışa sunulmuştur. 

SMA Laktozsuz Bebek Sütü Kullanım Ölçüleri: 

- 1-2 haftalık bebeklerde: 90 ml kaynamış ılık suya 3 ölçek toz eklenir. Günde 6 defa uygulanabilir.

- 3-4 haftalık bebeklerde: 120 ml kaynamış ılık suya 4 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabiliir.

- 2 aylık bebeklerde: 150 ml kaynamış ılık suya 5 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

- 3-4 aylık bebeklerde: 180 ml kaynamış ılık suya 6 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir.

- 5-6 aylık bebeklerde 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek toz eklenir. Günde 5 kez uygulanabilir. 

- 7-9 aylık bebekler için: 210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek toz ekleyin.Günde 3-4 kez kullanılabilir.

- 10. ayından itibaren bebeklerde:  210 ml kaynamış ılık suya 7 ölçek toz ekleyin. Günde 3-4 kez kullanılabilir.

SMA GOLD PREM 1

SMA Gold Prem 1, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin kullanımı içindir. Yalnızca anne sütüyle beslenmeyen prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin özel beslenme gereksinimleri için özel olarak tasarlanmıştır. 

SMA Gold Prem 1 standart pakette ( 24x100 ml) satışa sunulmuştur. 

SMA Gold Prem 1 Yüksek protein içeriğine sahiptir. 

50% Laktoz ve 50% Maltodekstrinden oluşan karbonhidrat değerleri içerir. 

Omega 3 ve omega 6 LCP (Uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitleri) ile içeriği zenginleştirilmiştir. Bu sayede prematüre bebeklerin sinir sistemi ve beyin gelişimlerine katkı sağlamaktadır. 

SMA Gold Prem 1 kullanım dozu: 

Düşük kilodaki bebeklerin beslenme ihtiyaçları bebeğin yaşına ve klinik durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple SMA Gold Prem 1 dozuna sağlık uzmanı karar vermelidir. 

Sma Mamayla İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

- Hiçbir hazır mama anne sütüne alternatif olamaz. Bebeğinizi mümkün olduğunca anne sütüyle besleyin. Özellikle ilk altı ay bebeklerin anne sütüyle beslenmesi çok önemlidir, bu süreçte anne sütünün bebeğinize yetersiz geldiğini düşünüyorsanız kendi kararınızla bir bebek maması kullanmaya başlamayın. Mutlaka bir sağlık uzmanı mama kullanımını tavsiye etmelidir. İlk altı aydan sonrasında da bebeğinize kullanacağınız anne sütüne ek mamaları yine uzman görüşüyle kullanmalısınız.

- Herhangi bir toz mamayı hazırlamadan önce ellerinizi güzelce yıkayıp biberonu kaynayan suda steril hale getirmelisiniz. 

- Mamayı kullanacağınız anda hazırlayın. Daha önce hazırlayıp bekletmeyin. Bekleyen mamalar bakterilerin çoğalmasına müsait hale gelebiliyor. 

- Hazırladığınız mamadan arta kalanları daha sonra kullanmayınız. Mama hazırlandığında tek seferlik kullanım içindir.

- Mamayı hiçbir zaman kaynar suda hazırlamayın. Kaynattığınız suyun ılık hale gelmesini bekleyin. Yoksa mamanın besin değerini düşürebilirsiniz. 

- Mamaları hazırlarken mutlaka ambalajın içinden çıkan ölçüm kaşığını kullanın. Ölçümler silme hesabı olmalıdır. 

- Her kullanımınızdan sonra paketlerin ağzını hava almayacak şekilde sıkıca kapatınız.

- 1 ölçek 4,4 g toz bebek sütü içerir. 30 ml suya 1 ölçek mama ilave edilir. 

- Kutunun üzerindeki talimatlara uyunuz. 

- Bebek mamalarını ambalajının üzerinde yazan son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

- Bebeğiniz mamayı içerken mutlaka yanında olmalısınız.

- SMA mamanın uygun olmayan saklama, taşıma, hazırlama ve besleme şekilleri bebeğinizin sağlığı üzerinde olumsuz etki yapabilir.

Bebek mamalarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz sizleri bebeğinizin doğru beslenmesi konusunda bilgilendirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz markafarma.com daki ‘bebek maması’ kategorisini inceleyebilirsiniz. 

Uygun fiyat ve hızlı kargo güvencesiyle SMA mama çeşitlerini temin etmek için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. 

SMA mama kullananlar memnun mu? 

Siz ebeveynlerden sıkça duyduğumuz bir soru bu. Haliyle biricik bebeğiniz için en doğru, en faydalı ürünü kullanmak istiyorsunuz. Şunu söylemeliyim ki her bebek çok özel ve eşsizdir. Bu yüzden bebeklerin ihtiyaçları birbirinden farklı olabilmektedir. SMA mamalar ebeveynler tarafından sıklıkla başvurulan ürünlerdir. Ancak bebeğiniz için doğru ürün olup olmadığı sorusunun cevabı maalesef bizde değil. Kıymetli bebeğiniz için hangi mamayı kullanmanız gerektiğini doktorunuza danışmalı ve bebeğinizin ihtiyaçları için en doğru olan mamaya öylelikle karar vermelisiniz. 

GEÇMİŞTEN BUGÜNE ‘SMA MAMA’

Beslenme ve iyi yaşam alanlarında dünyanın önde gelen isimlerinden Nestle’nin öyküsü 1867 yılında başlıyor ve SMA mamanın temel taşları böylece atılmış oluyor. 

Henri Nestle 1800’ lü yıllarda İsviçre’ nin Vevey kasabasında yaşayan, çağının sorunlarına karşı duyarlı bir beyefendi. Neden onu bu şekilde tanımladığımı okumaya devam ettikçe anlayacaksınız. Dönemin en büyük sorunlarından biri bebek ölümlerinin çok yüksek oranda olması. Henri Nestle bu durumdan rahatsız ve bir şey yapmak istiyor. Anne sütüyle beslenemeyen komşusunun bebeğini yaşatmak için harekete geçiyor. Henri Nestle eczacı kalfası olarak eğitim görmüştü ve bebekler için en ideal gıdanın süt, buğday unu ve şeker olduğuna inanıyordu. Bebeklerin daha kolay sindirebilmesi için nişasta ve asidin undan ayrılması gerektiğini düşünüyordu. Yüksek kalitede İsviçre sütü kullandı ve unu bisküvi kıvamına gelinceye kadar fırınladı. Daha sonra bisküvi kıvamındaki unu öğütüp sütle karıştırdı ve ortaya çıkan ürünü kurutarak hazır mama elde etti. Henri Nestle bunun adına ‘konsantre süt’ anlamında ‘Farine Lactée’ dedi ve ilk hazır bebek maması bu isimle 1867 yılında piyasaya sürüldü. Farine Lactée’ nin suyla karıştırılmış şekli prematüre doğmuş anne sütü alamayan ve yaşama şansı düşük gözüken bir bebeğe verildi. Henri Nestle’ nin mucize buluşu o bebeği hayata bağladı. Böylelikle tarihin ilk bebek maması formülü geliştirilmiş oldu. Ardından geçen 7 yıl içinde bebek maması ürünü 18 ülkeye yayılarak büyük başarı elde etmişti 

İlk geliştirilen bebek maması formülünün üzerinden 35 yıl geçmiştir ki Dr. Gerstenberger adındaki bilim insanı anne sütünün besin maddelerini içeren ilk formül mamayı ortaya çıkarmak üzere sahneye adım atar. 1919 yılında patentini aldığı mamaya İngilizce sindirilebilir adapte süt (Simulated Milk Adaptation) ifadesinin baş harflerinden oluşan bir isim verir. Siz bu ismi yakından tanıyorsunuz: SMA

Kurulduğu andan bu yana SMA mama çeşitleriyle annelerin destekçisi oluyor. SMA mamanın Türkiye’ ye gelişi ise 1964 yılını buluyor. Türkiye’de annelerin kullanımına sunulan ilk mama SMA bebek mamasıdır. 

SMA, 100 yılı aşkın süredir bebek mamasında öncü olmuş bir markadır.  

SMA mama sahibi kimdir? 

SMA mama sahibi Nestle markasıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.