Canlı destekten bizimle iletişime geçebilirsin
Uzman desteği ile güvenli alışveriş
Eczane güvencesiyle orijinal ürünler
490TL ve üzeri alışverişlerinde ücretsiz kargo
Menü
Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Satış Sözleşmesi

MARKAFARMA SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

İşbu sözleşme 27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, satıcının tüketiciye satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

 

MADDE 2 - SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvan: MARKAFARMA SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (Bundan sonra Markafarma olarak anılacaktır)

Adres: Fevzi Çakmak Mh. Yazmacı Sk. No: 1/A 34899 Pendik / İSTANBUL

Telefon: 0216 596 48 00

Faks: 0216 596 2 888

E-posta: [email protected]

 

MADDE 3 – TÜKETİCİ BİLGİLERİ

 

T.C. KİMLİK NO

 

ADI

 

SOYADI

 

TELEFON

 

E-POSTA

 

ADRES

 

 

MADDE 4 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Malın / Ürünün / Hizmetin tipi, miktarı, marka/modeli, rengi, adeti, satış bedeli, ödeme türü, siparişin onaylandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER

 

5.1- Tüketici, Madde 4' te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

5.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için tüketicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde tüketici ya da gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa teslim edilir. Bu süre tüketiciye daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

 

5.3 - Sözleşme konusu ürün, tüketiciden başka bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Markafarma sorumlu tutulamaz.

 

5.4 - Markafarma, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Markafarma' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin tüketicinin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise; Markafarma ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5.6-Ürünün tesliminden sonra tüketiciye ait kredi kartının tüketicinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile, ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Markafarma’ ya ödememesi halinde, tüketicinin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla, ürünün 3 gün içinde Markafarma' ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri tüketiciye aittir.

 

5.7-Markafarma mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın aksaması gibi olağanüstü durumlar sebebi ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu tüketiciye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde tüketici siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin, engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar, ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Tüketicinin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş günü içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

 

5.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerden arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Markafarma' ya gönderilebilir, bu takdirde nakliye masrafları Markafarma tarafından karşılanacaktır.

 

5.9- İşbu sözleşme, tüketici tarafından imzalanıp Markafarma’ ya faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra veya site üzerinden sözleşmeye tüketici tarafından onay verildikten sonra geçerlilik kazanır.

 

5.10- Markafarma sitesinde bulunan ürünlerin fiyatları KDV dahil olup, nakliye masrafları hariçtir. Promosyonlu kampanyalar da tüm hakları saklı kalmak kaydıyla gerçekleşmektedir.

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

 

Tüketici, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa tesliminden itibaren (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Markafarma’ya faks, e-posta ya da telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya tüketiciye teslim edilen ürünün Markafarma’ ya gönderildiğine ilişkin nakliye teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli tüketiciye iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün nakliye masrafı gönderen kişi tarafından karşılanır.

Niteliği itibarı ile iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılabilmesi için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanımında kanun kapsamına uygun olan iadelerde Markafarma iade nakliye ücretini karşılamakla yükümlüdür.

Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Outlet ürünler kategorisinden alınan ve miadı 1 senenin altında olan ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Markafarma’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Tüketici, tüm şartları yerine getiriyor ve cayma hakkını kullanmak istiyorsa buradaki formu doldurarak tarafımıza cayma hakkını kullanmak istediğini iletebilir.

 

Tüketici, Markafarma tarafından sorununun çözülmemesi durumunda hakkını arayabilmek için Tüketici Haklarına başvuruda bulunabilir. Tüketici, tüketici hakları konusunda detaylı bilgiyi tuketici.gov.tr adresinden alabilir.

 

MADDE 7 - SEVKİYAT VE TESLİMAT

 

Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürünler anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo Şirketine verilir.

Teslimat:

 

Ürünler anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo firması ile belirttiğiniz adrese teslim edilecektir. Firmamız tarafından nakliye firmasına teslimat süresi, sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra en geç 7 (yedi) iş günüdür. Ürünler, nakliye şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Nakliye Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerinde yanlışlık ya da eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya tüketicinin yerinde olmamasından doğabilecek ekstra nakliye bedellerinden satıcı sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.

Aras nakliye firmasına ulaşmak istediğiniz taktirde 4442552 çağrı merkezini arayabilir veya www.araskargo.com.tr adresinden destek alabilirsiniz.

Zarar görmüş paket durumunda;

 

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak nakliye firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer nakliye firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, tüketici paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra nakliye firması görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın tüketicide kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda müşteri hizmetlerimize bildirilmelidir. Müşteri hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

MADDE 8 - GİZLİLİK POLİTİKASI

 

  • Fevzi Çakmak Mah. Yazmacı Sk. No 1/A 34899 Pendik / İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren MARKAFARMA SAĞIK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (Markafarma), kullanıcıların www.markafarma.com ( "web sitesi" ) üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Kullanıcı, paylaşmış olduğu bilgilerinin kendisine özel avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, kullanımına izin vermektedir.
  • Kişisel bilgiler; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.
  • Markafarma, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabilecektir.
  • Markafarma, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini, yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Markafarma’nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Markafarma’nın  herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
  • Markafarma, kullanıcılara ve kullanıcıların Web sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez / Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
  • Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Bu konuda taleplerinizi ayrıca web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak da iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.
  • Markafarma'dan promosyon ve duyuru mesajı içeren e-posta almak istemiyorsanız web sitesine e-postanızla giriş yaparak, hesabım menüsü altındaki “kampanyalardan haberdar ol“ sekmesi altında yer alan onay kutusundaki işareti kaldırarak listeden ayrılabilirsiniz.
  • Her kullanıcı, web sitesini ziyaret ederek, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

 

Madde 9- UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, İstanbul İli’ndeki mahkemeler yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.