Canlı destekten bizimle iletişime geçebilirsin
Uzman desteği ile güvenli alışveriş
Eczane güvencesiyle orijinal ürünler
950TL ve üzeri alışverişlerinde ücretsiz kargo
Menü
Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml
202,50 TL
329,90 TL
%39
Bu ürün Sanofi / Dulcosoft Türkiye resmi distribütörü tarafından temin edilmektedir. Markanın tüm ürünleri incelemek için tıklayın.

Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml

Dulcosoft kabızlık sorunu gidermeye ve dışkıyı yumuşatmaya yardımcı, renksiz, şekersiz, tatsız, oral solüsyon
Barkod : 8699809655072
39 Yorumları
202,50 TL
329,90 TL
%39
{{ X.TITLE }}
{{ date(X.DATE, 'd.m.y | h:i') }}
{{ X.COMMENT }}
Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml Açıklaması

Hamilelik döneminde Dulcosoft ile kabızlığa en güvenli çözüm!

Dulcosoft Solüsyon Nedir?

Dulcosoft, bağırsaktaki dışkıyı (gaitayı) yumuşatarak kabızlık sorununu hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Kabıszlık sorununuz için doğal ve yumuşak bir rahatlama sağlamamaktadır. 

Kabızlık yetişkinlerde çok sıklıkla görülen bir sindirim problemidir. Maalesef ki modern yaşamın bizlere getirilerinden stres, hareketsizlik ve dengesiz beslenme alışkanlıkları gibi faktörler kabızlığın bu denli sıkça karşılaşılan bir sorun olmasını kaçınılmaz hale getiriyor.

Kabızlığın tıpça ismine konstipasyon diyoruz. Kısaca tanımlamak gerekirse bağırsak hareketlerinin yavaşlamasıyla dışkınınn sertleşmesi durumudur kabızlık. Eğer ki besinlerin sindirim faaliyetleri yavaşlarsa bağırsaklarda daha fazla su geri emiliyor. Yani bağırsaktaki su miktarı azalıyor. Böylelikle dışkının yumuşaması zorlaşıyor ve kabızlık sorunu ortaya çıkıyor. Tüm bu sorunlara çözüm olacak Dulcosoft ürünününü merak edenlere detaylıca tüm bilgilerini hazırladık.

 

Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml Nasıl Kullanılır?

DULCOSOFT® SOLÜSYON aromasızdır. Doğrudan tercih ettiğiniz bir içecek ile, örneğin bir bardak su veya meyve suyu ya da çay gibi başka bir sıvı ile (yaklaşık 150 ml) karıştırılıp tüketilebilirsiniz.
DULCOSOFT® SAŞE’nin nötr bir tadı vardır ve su ile çözülerek tercih edilen bir içecek (soda, elma suyu, portakal suyu, soğuk çay yada sıcak su) ile karıştırılabilir. Saşenin içerisindekiler içilmeden önce bir bardak sıvıda çözülmüş olmalıdır (150 ml)
Dozlama önerileri doğrultusunda, kişisel ihtiyaca göre doz ayarlanabilir. Düzenli gaita çıkışını sağlayan en düşük doz, doğru dozdur.

 

Ürün Kullanım Şekli:

İhtiyacınız doğrultusuda günlük olarak veya farklı günlerde kullanabilirsiniz. Düzenli dışkılamanın yapılabildiği en düşük dozu kullanmanız doğru olacaktır. Yaş gruplarına göre kullanımı:

8 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler için kullanım önerisi:

Doz: 20-40ml

Sıklık: Dulcosoft Tek Doz (Tercihen Sabah)

4-7 yaş için kullanım önerisi:

Doz: 16-32 ml

Sıklık: Dulcosoft Tek Doz (Tercihen Sabah)

2-3 yaş için kullanım önerisi:

Doz: 8-16 ml

Sıklık: Dulcosoft Tek Doz (Tercihen Sabah)

6 Ay - 1 Yaş kullanım önerisi:

Doz: 8 ml

Sıklık: Dulcosoft Tek Doz (Tercihen Sabah)

 

Dulcosoft'un Etkin Maddesi

Dulcosoft’ un etkin maddesi Makrogol 4000’dir. Makrogol 4000 maddesi ozmotik bir laksatiftir.Yani su bağlama kapasitesi yüksek olan ve bağırsağın atılım sürecini kolaylaştıran bir etkendir. Bu etkisini bağırsaktaki mevcut suyun geri emilimini geciktirip kolonda bulunan su miktarının artmasını sağlayarak gerçekleştirir. Böylelikle sert dışkı yumuşayarak hacimce genişler, bağırsağın hareketi artar ve dışkılama kolaylaşır.

 

Dulcosoft Oral Solüsyon'un Faydaları

  1. Kabızlık ve bağırsak düzensizliğine karşı rahatlama sağlar.
  2. Sert gaitanın (dışkının) yumuşamasına destek olur.
  3. Makrogol 4000’in etki mekanizması tamamen fizikseldir. Böylelikle vücutta emilimi gerçekleşmez, değişime uğramadan vücuttan atılır.
  4. Solüsyon şeker içermemesi sebebiyle diyabet hastalarının kullanımı için uygundur.
  5. Düşük sodyum diyeti uygulayan hastalar tarafından kullanılabilir.
  6. Gluten içermediği için çölyak hastaları güvenle kullanabilir.
  7. Sağlık bakanlığı onaylıdır.
  8. Paraben ve renklendirici içermez.
  9. Etkinliği ve güvenliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

 

Ürün İle ilgili en çok merak edilen sorular;

Dulcosoftu kimler kullanmamalı?

Dulcosoftu, içeriğindeki maddelere veya herhangi bir bileşene karşı alerjisi olan kişilerin kullanmasını doktorlar önermemektedir. Ayrıca, doktor tarafından farklı bir nedenle kullanılan ilaçlarla etkileşime girebileceği için, özellikle ciddi bir sağlık sorunu olanlar, doktorlarına danışmadan kullanmaktan kaçınmasını öneriyoruz.

Dulcosoft gerçekten işe yarıyor mu?

Bağırsaktaki dışkıyı yumuşatarak bağırsak hareketlerini arttırdığı için ve genellikle kabızlık sorunları için üretilen bir ürün olduğu için işe yarıyor. Fakat, herkesin vücut yapısı ve yaşadığı sorun farklı olabilir. Bu nedenle kişiden kişiye değişebilecek etkileri olabilir. Eğer kişi belirli bir süre sonra etkisini görmüyorsa veya farklı bir rahatsızlık yaşarsa, mutlaka doktora danışmalıdır. Ürünü kullanan kullanıcılar ürün için olumlu yorum yapıp ürünün etkinliğinden memnun olduklarını söylemektedirler.

Dulcosoft etkisini ne zaman gösterir?

Dulcosoft'un etkisi genellikle 24-72 saat içerisinde hissedersiniz. Ancak, kişinin bağırsak yapısı ve sorununun şiddetine bağlı olarak verdiğimiz bu süre değişebilir.

Dulcosoft Oral Solüsyon Ürün Faydaları Nedir?

Dulcosoft, bağırsaktaki dışkıyı yumuşatarak doğal ve yumuşak bir rahatlama sağlar. Kabızlık sorununu hafifletmeye yardımcı olur ve düzenli kullanım ile bağırsak hareketlerini artırır. Ayrıca, ürün şeker, gluten, aroma, paraben ve renklendirici içermediği için gönül rahatlalığı ile ürünü kullanabilirsiniz.

Dulcosoft'u Çocuklar Kulallanabilir mi?

Evet, Dulcosoft 6. aydan itibaren çocukların kullanımı için güvenlidir kullanılabilir. Ancak, çocuklar için kullanım talimatlarına uyulmalı ve doktora danışmanızı öneriririz.

Yoğun Kabızlık sorunu çekiyorum Dulcosoft kullansam işe yarar mı?

Dulcosoft, yoğun kabızlık sorunu çeken kişiler için kesinlikle etkili bir çözüm. Eğer yoğun kabızlık sorunu varsa ve diğer uyguladığınız yöntemler işe yaramıyorsa, Dulcosoft kullanabilirsiniz. Ancak, herhangi bir sağlık sorunu varsa doktorunuza danışabililirsiniz.

Dulcosoft'u ne zaman içilmeli?

Dulcosoft, herhangi bir zamanda içilebilir. Bağırsak hareketlerini artırmak ve kabızlığı hafifletmek için düzenli olarak kullanılması önerilir.

Gebelik ya da emzir döneminde dulcosoft kullanılır mı?

Evet, Dulcosoft hamilelik ve emzirme döneminde kullanılabilir. Ancak, gebelik veya emzirme dönemi gibi özel durumlarda herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktora danışın.

Dulcosoft Eczane Fiyatı Nedir?

Dulcosoft Oral Solüsyonun eczanelerdeki satış fiyatı 209 TL'dir.  Fiyatlar sıkça değiştiği için güncel fiyat bilgisini eczaneyi arayarak öğrenebilirsiniz. 2023 ağustos itibari ile eczane satış fiyatı 209 TL.

Dulcosoft ürününü hızlı ve güvenilir bir şekilde markafarma aracılığı ile satın alabilirsiniz.

 

Dulcosoft İle İlgili ÖNEMLİ UYARILAR

Aşağıdaki durumlarda dikkatli kullanınız!

- Kabızlığın altında yatan sebep araştırılmadan her gün sürekli olarak uzun süre kullanmak uygun değildir. Sürekli karın ağrısı yaşanıyorsa tıbbi yardım alınmalıdır.

- Su veya elektrolit dengesi bozukluklarına yatkın hastalarda (örneğin, yaşlılar, karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalar veya diüretik kullanan hastalar) ürünü kullanırken dikkatli olunmalı ve elektrolitler kontrol edilmelidir.

- Makrogol içeren ürünleri kullanan hastalarda, alerjik durumlar (anafilaktik şok, anafilaktik reaksiyon, anjiyoödem, ürtiker, döküntü ve aşırı duyarlılık gibi) bildirilmiştir. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz DULCOSOFT kullanmayı derhal bırakınız ve zaman kaybetmeden bir doktora başvurunuz.

- Gebeyseniz veya emziriyorsanız DULCOSOFT’u kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

- Makrogol 4000! in bağırsaktaki ozmotik basıncı artırması sebebiyle birlikte kullanılan diğer ürünlerin emilimlerini değiştirebilir. Kullandığınız başka ürünler varsa bunu doktorunuzla veya eczacınızla paylaşmalısınız.

Aşağıdaki durumlarda DULCOSOFT’u kullanmayınız !

- Ürünün etkin maddesine veya yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız varsa,

- Şiddetli enflamatuvar bağırsak hastalığı (örneğin, ülseratif kolit, Crohn hastalığı) veya toksik megakolon

- Sindirim sistemi perforasyonu (mide, ince bağırsak veya kalın bağırsak duvarının anormal olarak delinmesi) veya sindirim sistemi perforasyonu riski

- İleus veya bağırsak tıkanması veya semptomatik stenoz (daralma) şüphesi

- Nedeni bilinmeyen ağrılı karın içi sendromlar

Yukarıdaki durumlardan herhangi biri sizin için geçerliyse DULCOSOFT’ u kullanmayınız. Eğer ki yukarıdaki durumların sizde var olup olmadığından emin değilseniz DULCOSOFT’ u kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.

 

Önerilenden fazla dozda DULCOSOFT kullandıysanız;

- DULCOSOFT’ un aşırı dozları, ishal, karın ağrısı, abdominal distansiyon (karında şişkinlik) ve kusmaya neden olabilir. Bu şikayetler, ürünü kullanmayı bıraktığınızda veya doz azaltıldığında geçer. Ancak ishal veya kusmaya bağlı vücudun fazla sıvı kaybı, elektrolitlerin dengesinin bozulmasına yol açabilir ki böylesi bir durumda doktorunuza danışmalısınız.

 

Dulcosoft Olası Yan Etkileri:

Yetişkinler ve çocuklar için olası yan etkiler;

- İshal, karın ağrısı, karında şişlik, bulantı, kusma, dışkı tutamama ve gaz.

- Seyrek olarak, anafilaktik şok, anafilaktik reaksiyon, anjiyoödem, ürtiker, döküntü ve aşırı duyarlılık meydana gelebilir.

- Tedavi durduğunda veya doz azaltıldığında genellikle ishalin geçmesi beklenir. Ancak ishaliniz devam ediyorsa vücutta sıvı kaybına bağlı olarak elektrolitlerinizdeki azalmayı önleyecek bir tedavi gerekebilir. Böyle bir durumda doktorunuza başvurunuz.

Yan etkileri genellikle hafif ve geçici nitelikte olmakla beraber şayet bu yan etkilerden herhangi biri şiddetlenirse veya burada belirtilmeyen bir yan etkiyle karşılaşırsanız doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.

 

Ürün Saklama Koşulları ve Kullanım Süresi:

- DULCOSOFT‘ u 25°C‘nin üzerindeki sıcaklıklarda ve buzdolabında muhafaza etmeyiniz.

- Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

- Şişe açıldıktan itibaren 6 hafta içerisinde tüketilmelidir.

- DULCOSOFT 28 günden fazla kullanılmamalıdır. Şayet kabızlık devam ediyorsa sebebi mutlaka araştırılmalıdır.

- DULCOSOFT’ u çocuklarda 3 aydan daha uzun bir süre kullanmayınız.

- Ürünü kutusunda belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

 

Ürün Bileşen Bilgisi (Ürün İçeriği)

Makrogol 4000, saf su, sitrik asit anhidr, potasyum sorbat

Ürün Adı:

Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml

Ürün Kuruluş Markası:

SANOFİ(Dulcosoft)

Ürün Boyutu:

Dulcosoft Oral Solüsyon ürünün boyutu 250 ML’dir.

 

Kabızlık Neden Olur?

- Yeme düzensizliği

- Sıvı tüketiminin az olması

- Lif tüketiminin az olması

- Hareketsiz yaşam

- Stres ve depresyon

- Hormonel denge bozukluğu

- Çoklu ilaç alımı

Dulcosoft Oral Solüsyon 250 ml Yorumları

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.