Canlı destekten bizimle iletişime geçebilirsin
Uzman desteği ile güvenli alışveriş
Eczane güvencesiyle orijinal ürünler
950TL ve üzeri alışverişlerinde ücretsiz kargo
Menü
Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 36 ürün bulunmaktadır.
Humana Humana 2 Bebek Sütü 350 gr
59,90 TL
119,00 TL
%50
(19)
Sırala
Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre Varsayılan Sıralama

Humana Mama

Bebeğinizin sağlıklı gelişim sürecinde hiç şüphesiz anne sütü elzemdir. Ancak maalesef ki bazen anne sütü yetersiz kalabiliyor veya bebek anne sütüyle hiç beslenemiyor. Böyle zamanlarda bebeğiniz için en doğru besini seçmek neredeyse hayati önem arz ediyor. Neyseki HUMANA, minik gün ışığınızın ihtiyaçları için güvenilir bir adres olarak yanı başınızda beliriyor. Anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda hazır mama kullanma gereksinimi hisseden ebeveynler Humana mama çeşitlerinden yararlanabiliyorlar. Markafarma müşterileri için Humana markasının her detayına değindik.

Humana Hazırlanışı

Tüm mamalar özel formüllerle hazırlanıyor ve hazırlanma sırasında mutlaka bebeklerin ay ve yaş durumları da göz önüne alınıyor. Humana mama zengin içeriği sayesinde büyüme evresinde olan bebekler ihtiyaç duydukları tüm mineral ve vitaminleri kolay şekilde alabilme imkânı buluyorlar. Mamalar farklı içeriklerde hazırlandığından ebeveynler mama satın alırken bu farklılıkları göz önünde bulundurmak durumunda kalabiliyorlar.  Bebekleri beslemenin en pratik yöntemlerinden biri olan mama ve devam sütleri onların sağlıklı gelişimi açısından da önem taşıyor.

Humana Bebek Maması

Tüm bebeklerin gece uykularını rahat şekilde uyabilmesi için sağlıklı ve dengeli beslenmeleri büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle de Humana bebek maması özel formüllü bitki çaylarından yararlanılabiliyor. Bebeklerin kolaylıkla içebilecekleri ve uykusunu rahat şekilde uyuyabilecekleri bitki çayları sakinleştirici etkileri sayesinde de onların tüm huzursuzluklarının giderilmesinde etkili oluyor. Çocukların ve bebeklerin düzensiz uyku sorunları açısından son derece etkili bir bitki çayıdır. Bunun yanında bebeklere takviye olarak da verilebilecek olan sütler de onların beslenme alışkanlıklarında önemli bir yere sahip oluyor. 6. Aydan sonra kullanılabilen bebek sütleri, bebeklerin ihtiyaç duyduğu tüm minerallere sahip olacak şekilde üretiliyor. Aynı zamanda devam sütleri de ilerleyen dönemler için dikkate alınması gereken sütler arasında bulunuyor.

HUMANA’YI GÜVENİLİR KILAN NEDİR?

Humana mama güvenilir mi? Siz değerli kullanıcılarımızdan bu soruyu pek çok kez alıyoruz. Gelin HUMANA’nın güvenilirliğini birlikte inceleyelim.. 

Doğanın bilgeliğini bilimle harmanlayan humana, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için özenle üretilmiş yüksek kaliteli beslenme içerikleri sunuyor. Formülasyonlarını beslenmeyle ilgili en güncel bilgileri kullanarak geliştiriyor. Ayrıca ürünleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle 60’ tan fazla ülkede ebeveynler ve doktorlar humana ürünlerine güveniyor ve humana’ yı tavsiye ediyor. Böylece bebeğinizi humana ile beslediğinizde, bebeğinizin sağlıklı gelişim sürecinde ihtiyaç duyduğu optimum içeriklerle beslendiğinden emin olabilirsiniz.

BEBEKLERİN BESLENMESİNDE 65 YILI AŞKIN TECRÜBE!

65 yılı aşkın deneyime sahip global bebek maması markası HUMANA: 

Her şey Alman çocuk doktoru Dr. Heinz Lemke’ nin 1950 yılında Almanya Herford’ta, bebeklerin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi mümkün olduğunca yakından karşılayan ilk uyarlanmış bebek sütünü geliştirmesiyle başlıyor. Dr. Heinz Lemke’nin yıllar öncesinde ortaya attığı parlak fikriyle günümüzde dünyaca tanınan bir markanın kuruluşuna öncülük ediyor.

HUMANA DOĞALLIK, UZMANLIK VE GÜVENİLİRLİK MOTTOSUYLA ANNE VE BEBEKLERİNİN DESTEKÇİSİ OLUYOR! 

HUMANA bebek sütleri Humana Quality Master (HQM) programı dahilindeki çiftçi ailelerin mandıralarından, GDO’ suz yemlerle besledikleri hayvanların sütleri kullanılarak yapılıyor.

Kavanoz mamalar için organik standartlarda yetiştirilmiş meyve ve sebzeler özenle seçiliyor.

Bebeğinizin gelişimi için her zaman en iyisini istersiniz. HUMANA bebeğiniz için özenle seçtiği hammaddelerle optimum ürün güvenliğini ve kaliteyi garanti ediyor.

HUMANA BEBEK MAMASI ÇEŞİTLERİ

HUMANA 1, HUMANA 2 ve HUMANA 3  devam sütleri içeriğindeki zengin vitamin ve minerallerle bebeğinizin gelişimini destekler. A, D, E, K, B1, B2, B6, B12 , niasin (B3), pantotenik asit (B5), folik asit, biotin ve C vitaminlerini; sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve klorür minerallerini içermektedir. Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini ve ilave nükleotid içermektedir. HUMANA devam sütlerinin içeriğinde bulunan galakto oligosakkaritler (GOS) birer prebiyotiktir. Prebiyotikler bağırsaklarımızda bulunan dost bakterilerin besinleridir ve onların sağlıklı olarak çoğalmalarını, aktivitelerini yerine getirebilmelerini sağlarlar. 

Bebeğinizin 6. ayına kadar HUMANA 1 devam sütünü kullanabilirsiniz. 6.ayından itibaren HUMANA 2 devam sütüyle bebeğinizi besleyebilirsiniz ve 10 aylıktan itibaren HUMANA 3 devam sütünü kullanabilirsiniz. 

HUMANA ANTİKOLİK MAMA

Gaz sancısı olan, şişkinlik, karın ağrısı ve kabızlık gibi beslenmeye bağlı sindirim problemi yaşayan bebekler için özel olarak tasarlanmıştır. İçeriğindeki özel lipit yapısı dışkılamayı yumuşatarak kolaylaştırır. Geleneksel bebek formüllerine kıyasla daha az laktoz içerir ve bebeklerde sindirimin kolaylaşmasına destek olur. Hidrolize protein içeriğiyle kolik gelişimini engeller, dışkıyı yumuşatır. Ayrıca gluten içermez. 

Uyarı!

 • Glukoz toleransı bozukluğu durumunda, sadece düzenli metabolik kontrol altında kullanılabilir. 
 • Bebeğinizde bilinen inek sütü proteini alerjisi ve laktoz intoleransı olması durumunda, HUMANA ANTİKOLİK  kullanılmamalıdır. 
 • Doğumdan itibaren tek başına veya anne sütüne ilave olarak kullanılabilir. Ancak doktor tavsiyesi ve tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Özel tıbbi amaçlı diyet gıdadır.

HUMANA AR MAMA

Bebeklerde yemek borusuna geri kaçışın olduğu durumlarda bebeklerin beslenmelerine destek olmak için doğumdan itibaren kullanılabilmek üzere üretilmiştir. İçeriğindeki keçi boynuzu gamı formülasyona belirli akışkanlık kazandırır. Mama mide ortamına indiğindeyse kıvamı artar, böylece mamanın yemek borusuna geri kaçışı azaltılmış olur.

Uyarı!

 • Tek başına kullanılabildiği gibi anne sütüne ek olarak da kullanılabilir. Sadece doktor tavsiyesi ve tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Özel tıbbi amaçlı diyet gıdadır. 
 • Humana AR inek sütü proteini alerjisi, galaktozemi ve laktoz intoleransı durumlarında kullanılmamalıdır. Bebeğinizde bu durumlardan herhangi biri mevcutsa lütfen doktorunuza danışınız.
 • Humana AR' ın kullanımı esnasında kusmanın gerilememesi halinde lütfen doktorunuzla görüşünüz.
 • Humana AR hazmı kolay karbonhidratlar içerir. Glukoz toleransı bozukluğu durumunda sadece düzenli metabolik kontrol altında kullanılabilir.

Aşağıdaki HUMANA ürünlerini ve çok daha fazlasını, birbirinden avantajlı HUMANA ürün setlerini Markafarma.com’ da uygun fiyata bulabilirsiniz.

MUCİZE BESİN: ANNE SÜTÜ

Eminim ki hepimiz anne sütünün bebeklerin gelişimi için ne derece önemli olduğunu biliyoruz. Peki anne sütünü böylesine önemli ve kıymetli yapan nedir? Gelin anne sütünün biyokimyasını birlikte inceleyelim..

 • Anne sütündeki proteinler biyolojik işlevi yüksek olan whey proteinleridir. Şöyle açıklık getireyim: Anne sütü proteinlerinin vücut proteinlerine dönüşme oranı %100’ dür. İşte bu muazzam oran anne sütünü eşsiz kılıyor. Çünkü bu işlevde başka hiçbir besin yok!
 • Anne sütünün probiyotik etkisi bebeğinizi bakteriyel enfeksiyonlara karşı dirençli hale getirir.
 • İçeriğinde 20’den fazla enzim bulundurur.
 • Anne sütünün yağ miktarı emzirmenin sonlarına doğru artmaya başlıyor. Bu bebeğime ne fayda sağlar diye düşünmüş olabilirsiniz. Bebeğinizde doygunluk hissini oluşturur ve bebeğinizin daha fazla besin tüketiminin önüne geçer. Öyle ki anne sütüyle beslenen bebeklerde diğer bebeklere oranla obezite riski azalmaktadır.
 • Anne sütündeki elzem yağ asitleri inek sütünden 5 kat daha fazladır. 
 • Anne sütü kalsiyumun emilimini ve vücutta kullanımını artırır.
 • Anne sütündeki demirin biyoyararlılığı inek sütüne kıyasla çok daha yüksektir.
 • Anne sütüyle beslenen bebeklerde alerji ve kronik hastalıkların, enfeksiyonların görülme olasılığı daha düşüktür. 

Humana Mama İle Bebekler Daha Mutlu!

Bebeklerin acıktıklarında karınlarını doyurmak ve onları sağlıklı beslemek önemli olduğundan Humana mama son derece pratik şekilde hazırlanabiliyor. Kolay şekilde hazırlanan ve bebeklerin kendini daha mutlu hissetmesini sağlayan mama türleri birçok bitkisel yağı içerisinde bulunduruyor. Aynı zamanda B1 vitamini, A vitamini, B6 vitamini gibi vitamin çeşitlerinin de yer aldığı Humana mama ve süt çeşitlerinde hayvansal yağların da yeterli oranda bulunulmasına özen gösteriliyor. Özel formüllere sahip olan mamalar bebeklerin sağlıklı gelişim aşamasında ihtiyaç duyulan her türlü desteği sunuyor. Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

TOZ BEBEK MAMASI NASIL HAZIRLANIR?

Mamayı hazırlamaya başlamadan önce güzelce ellerinizi yıkayın. Daha sonra biberonu, biberon başlığını ve kapağını temizleyip bir süre suda kaynatın. Bu işlem biberonun olası mikroorganizmalardan arınıp steril hale gelmesini sağlar. Cam biberon tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Sıradaki işlem yeterli miktar içme suyunu kaynatıp soğumaya bırakmak olacak. Kaynar suyla mama hazırlamamaya özen gösterin. Çünkü kaynar suyla hazırlanan mamaların besin değerlerinde düşme riski olabilir. Ilık hale gelen suya, mama paketinin içinden çıkan ölçüm kaşığı ile kutu üzerinde bulunan standart beslenme tablosuna göre bebeğiniz için uygun ölçekteki tozu suyun üzerine ekleyin. Ardından biberonu birkaç dakika boyunca çalkalayın. 

 • Mamayı bebeğinizin beslenme vaktinden hemen önce hazırlayın. 
 • Tek seferde içilen mamadan eğer biberonda arta kalmışsa mamayı daha sonra kullanmak için bekletmeyin. Çünkü bekleyen mamalar, içerisinde mikroorganizmaların (bakterilerin) üremesi için elverişli bir ortama dönüşebiliyor. Böyle bir durum bebeğinizin sağlığı için risk oluşturabilecek bir faktördür. 
 • Mamanın su ve toz miktarını kutusu üzerinde belirtilen ölçülerde uygulayınız. Suyu veya tozu standart beslenme tablosundaki değerlerden az veya çok koymayınız. 
 • Mamayı hazırlarken kutu üzerinde yazan talimatlara mutlaka uyunuz
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.